☰ MENU

Grupa Biotop

Pełna identyfikacja wizualna firmy

2020-

Branding Identyfikacja wizualna UI/UX Webdesign Projekt oznakowania

Zadanie:

Kompleksowy, wciąż trwający projekt obsługi graficznej firmy Biotop zajmującej się malowaniem dachów na terenie całej Polski.

Lista zadań to między innymi: projekt oklejania floty samochodów, projekt strony internetowej, katalogów oraz ulotek.

Branding firmy

Stylistyka firmy Biotop to nowoczesne kształty, a także mocne kolory. Logo stanowi mocny, ostry napis Biotop, który domyślnie występuje w kolorze białym. Wiodącym kolorem firmowym jest kolor pomarańczowy. Pozostałe kolory dopełniające to czarny, szary oraz granatowy.

Logo grupy biotop

Projekt oklejania floty samochodów

Pierwszym krokiem było zaprojektowanie nowoczesnego i przykuwającego oko oznakowania samochodów firmowych. Projekt musiał zostać dostosowany do kilku różnych kolorów lakieru Toyot Proace w dwóch rozstawach osi. Samochody są bardzo rozpoznawalne na drogach. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu oznakowaniu, wielu klientów dociera do firmy Biotop właśnie dzięki temu nośnikowi. Dodatkowo oklejenie dużej powierzchni pojazdów folią najwyższej jakości, podkreśla profesjonalność i rzetelność firmy.

Przód i bok samochodu Grupa Biotop
Zdjęcie floty samochodów Toyota Biotop
Zdjęcie Toyoty Grupy Biotop
Grafika przedstawiająca ikonę dachówki
Grafika z opisem Grupa Biotop
Flota samochodów Biotop

Projekt strony internetowej

Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie strony internetowej. Najważniejszy i pierwszy element to efektowny film prezentujący firmę i jej pracę. Pozostałe sekcje to wiodące usługi i strony informujące o mocnych stronach firmy, a także o technologii jaką wykorzystują.

Przedstawienie dostosowania strony do urządzeń mobilnych
Strona usług Grupy Biotop
Strona Grupy Biotop na laptopie
Strona internetowa na tabletach

Projekt katalogu i ulotki

Projekt 22-stronicowego bogatego w treść i zdjęcia katalogu firmowego, oraz mniejszej ulotki z najważniejszymi elementami. W katalogu zawarte są niezbędne informacje o każdej z usług, oraz odnośniki w postaci prostych linków oraz QR kodów do przejścia do danej podstrony. Katalog doskonale działa zachęcając klientów do przejścia na stronę firmy. Odpowiada też na wszelkie pytania związane z usługą malowania dachów.

Okładka katalogu Grupy Biotop
Okładka ulotki Grupy Biotop
Projekt katalogu firmowego A4
Projekt katalogu A4
Rozłożona ulotka Biotop

Opinia od Klienta

Dawid przygotował projekt zarówno strony internetowej, jak i banerów, logo, wizytówek oraz reklam na samochodach. Spośród wielu grafików tylko Dawid sprostał naszym oczekiwaniom. Nasz branding stworzony został na wysokim poziomie i zyskuje masę komplementów, przez co wzrosła również rozpoznawalność naszej firmy. Inwestycja była warta swojej ceny, ponieważ dzięki niesamowitej spójności zwrot kosztów był kilkusetkrotny.

Potrzebujesz identyfikacji wizualnej lub strony internetowej która zarabia?

Napisz do mnie!