☰ MENU

Galeria 26

Strona internetowa

2022

Identyfikacja wizualna UI/UX Webdesign

Zadanie

Stworzyć nowoczesną, minimalistyczną stronę internetową, która pozwoli na zarządzanie zbiorem dzieł: dodawaniem, aktualizowaniem i usuwaniem prac, artystów, wydarzeń i aktualności.

Stylistyka i layout strony

Minimalizm, prosta forma i kontrastowe kolory- biel i czerń.
Strona ma przede wszystkim skupiać uwagę na dziełach sztuki, za pośrednictwem której można dokonać zakupu. Oprawa graficzna ograniczona jest do absolutnego minimum.

Logo Galeria26

Nowoczesna przejrzystość

Strona podzielona jest na łatwe do nawigacji segmenty. Górny pasek zawiera odnośniki do najważniejszych stron, wyszukiwarkę, oraz rozwijane poboczne menu, gdzie znajduje się więcej linków. Strona poszczególnego dzieła podzielona jest na Autora, do strony którego można łatwo z tego poziomu przejść, tytuł dzieła, a także jego opis oraz rok powstania, technika i wymiary. Na samym końcu przedstawiona jest cena i formularz do składania ofert.

Ekran artysty strony internetowej Galeria26
Rozwijane menu Galeria26
Dobór typografii Galeria26

Typografia

Font użyty na stronie internetowej to ponadczasowy Din-2014. Pismo pierwotnie zaprojektowane zostało jako niemieckie pismo techniczne przez „Deutsches Institut für Normung” – Niemiecki Instytut Standaryzacji. Jest więc maksymalnie czytelne i przejrzyste, a jednocześnie krój liter jest ograniczony do absolutnego minimum.

Strona wystawy Galeria26

Wystawy

Na stronie, oprócz zarządzania artystami i ich dziełami, możliwe jest również dodawanie wystaw i aktualności. Po dodaniu wystawy, pojawia się ona w odpowiedniej zakładce prezentując obraz, tytuł i datę wydarzenia.

Dzieła sztuki

W zakładce „Dzieła sztuki” wyświetlane zostają wszystkie aktualnie dostępne dzieła. Strona zawiera autora, tytuł, rok powstania a także technikę. Gdy dzieło zostanie sprzedane, znika z tej zakładki, jednak zostaje w dorobku artysty- oznaczone jako sprzedane.

Strona dzieł sztuki Galeria26

Responsywność strony

Strona na urządzeniach mobilnych jest w pełni funkcjonalna i dostosowana do ich ograniczeń, przede wszystkim do małego ekranu. Przy oglądaniu dzieła sztuki, można je mocno powiększyć aby ocenić strukturę farby, czy splot płótna- te detale widoczne są doskonale i mają duży wpływ na odbiór pracy.

Przedstawienie dostosowania strony do urządzeń mobilnych

Stopka

W stopce znaleźć można niezbędne informacje dotyczące Galerii, a także linki do portali społecznościowych, link do newslettera, a także logotypy prestiżowych stowarzyszeń antykwariuszy, do których należy Galeria 26.

Strona dzieł sztuki Galeria26 z pokazaną stopką

Potrzebujesz pięknej, funkcjonalnej i wyróżniającej się strony internetowej?

Napisz wiadomość!